Marina

Masz ochotę skorzystać z terenu Obornickiej Mariny? Zapraszamy.

Tworzymy to miejsce specjalnie dla Ciebie. Przynieś co potrzebujesz, odpocznij. Po zakończonej zabawie NIE ZAPOMNIJ PO SOBIE POSPRZĄTAĆ. Zapoznaj się z regulaminem, jaki zawiesiliśmy przy wiatach i pamiętaj, że na terenie Mariny NIE MOŻNA SPOŻYWAĆ ALKOHOLU a CISZA NOCNA ROZPOCZYNA SIĘ O 22:00.

Będzie nam szczególnie miło, jeśli w ramach podziękowania odwdzięczysz się nam realizacją przelewu na nasze konto bankowe (53-2030-0045-1110-0000-0424-7460). Każdą złotówkę przeznaczymy na realizację naszych celów statutowych a więc także na dalszy rozwój naszej Obornickiej Mariny.

 

A jaka jest historia tego wyjątkowego w Obornikach miejsca?

Dawno temu wpadliśmy na pomysł by w Obornikach powstała Marina. Taka Nasza Obornicka Marina.

Rozważanych lokalizacji było kilka: ul. Gołaszyńska, stary port i niewykorzystany teren przy małym moście. Po wielu konsultacjach, rozmowach i wizjach lokalnych ostateczny wybór padł łąkę i teren przybrzeżny przy skrzyżowaniu ulic Armii Poznań i Szamotulskiej. Znacie tę zasadę, że jak zapadają decyzje i jest się do nich przekonanym, to sprawy jakoś tak same z siebie zaczynają się toczyć we właściwym kierunku. Oczywiście nie same się te sprawy toczą a jest to wynik wielu rozmów i ogromnej ilości ciężkiej pracy. Przy nieocenionym wsparciu Gminy Oborniki oraz naszych członków zaczęliśmy wspólne tworzyć miejsce związane z wodą i dostępne dla wszystkich osób chcących spędzić czas na łonie natury. W ten sposób na terenie naszej Mariny Obornickiej w ciągu kilku lat powstały:

  • dwa miejsca ogniskowe
  • dwie wiaty z ławkami i stołami
  • eko oświetlenie
  • pomost pływający
  • kontener sanitarny
  • hangar.

Jakie mamy dalsze plany?

Niebawem pojawi się nowa wiata a cały teren zostanie objęty monitoringiem tak, żebyście mogli w internecie sprawdzić co się na Marinie Obornickiej dzieje. Projekt jest finansowany z funduszy unijnych (KLIK). To plany, które będziemy realizowali lada moment. Te dalekosiężne plany są znacznie większe. Wybudujemy Marinę Obornicką.

Stan prac

Ze względu na rozmiar projektu prowadzi go Gmina Oborniki. Na ten moment możemy się pochwalić, że:

  • październik 2015: dyskutujemy z motorowodniakami i fachowcami z całego kraju na temat koncepcji mariny (KLIK1 i KLIK2)
  • listopad 2022: Decyzja o warunkach zabudowy stała się prawomocna. Pod przewodnictwem Gminy Oborniki opracowujemy wytyczne do projektu budowlanego oraz pozwolenia wodnoprawnego. Spodziewamy się, że przygotowanie dokumentacji potrwa ok. 1,5 roku a środki finansowe zostały na ten cel zabezpieczone. Dokumenty te pozwolą na pozyskanie inwestora i rozpoczęcie budowy. Trzymajmy kciuki.
  • 3.07.2023: otwarto oferty, jakie wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszenie Gminy Oborniki o zamówieniu na „Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej na budowę przystani wodnej wraz z otoczeniem rekreacyjnym i niezbędną infrastrukturą przy ul. Szamotulskiej w Obornikach”
  • 24.09.2023: poznaliśmy 3 koncepcje projektowe. Dzięki współpracy z Gminą Oborniki mieliśmy możliwość wyrażenia opinii w ich sprawie. Szybko wybraliśmy jedną z nich i wskazaliśmy nasze do niej uwagi.

Dodaj komentarz