Sezon rozpoczęty Biesiadą Rybną

W sobotę, 16 maja Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie APLAGA wraz z obornickim samorządem i przy wsparciu samorządu Województwa Wielkopolskiego zorganizowało tradycyjną już w naszym mieście Biesiadę Rybną, która w tym roku została nominowana do rangi inauguracji sezonu wodniackiego w całym naszym województwie.

Spływy kajakowe i tratwiane, zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Obornik to jednak nie jedyna atrakcja, jaką tego dnia przygotowano dla miłośników turystyki wodnej i nie tylko.

Na ulicy Nadbrzeżnej oficjalnego rozpoczęcia sezonu wodniackiego dokonali Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Tomasz Wiktor, Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk, Prezes Obornickiego Stowarzyszenia APLAGA Robert Filipiak, Paweł Czudowski i Ryszard Grzegorzewski z Centrum Turystyki PTTK , Ewa Przydrożny z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Ewa Sudnik z Mariny Czarny Bocian Nowe Miasto nad Wartą. Podczas biesiady na scenie wystąpił Brass Band Oborniki, zespół Tacy Sami, Maniewiacy, Rożnowianie, a gwiazdą wieczoru był zespół szantowy Własny Port. W trakcie imprezy nie zabrakło również pokazów na wodzie w wykonaniu ratowników z WOPR w Chodzieży.

Ponadto każdy mógł spróbować zupy rybnej oraz wielu innych, rybnych dań serwowanych m.in. przez Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu a także wziąć udział w licznych zabawach i konkursach.