Pomóż. Reaguj. Uratuj. Podsumowanie.

Jesień nastała więc przyszedł czas na podsumowania. Zaczynamy od wyjątkowego dla nas projektu, jakim była akcja Pomóż. Reaguj. Uratuj. dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek.

Zaczęło się dawno temu, bo zawsze po głowie chodziła nam pierwsza pomoc. Żeby się doszkolić z zakresu jej udzielania, żeby poruszyć temat, żeby zacząć w nim działać. Sposób na zorganizowanie kursu urodził się podczas rozmowy w LGD Kraina Trzech Rzek gdy ze strony dziewczyn padło magiczne „A może byście skorzystali z Działaj Lokalnie”. No i się zaczęło. Machina ruszyła. Jaki jest jej efekt? Oto konkrety:

– 2 lipca 2021 roku Pomogę bo Mogę przeprowadziła szkolenie dla 30 osób; relację mogliście zobaczyć tu KLIK
– od 3 lipca do końca września osoby przeszkolone 2 lipca prowadziły pogadanki na temat udzielania pierwszej pomocy. Gdzie? Przecież zapisów nie ogłaszaliśmy! Ha! Łapaliśmy Was na spływach kajakowych, rejsach galarami, podczas biwakowania czy ognisk z nami. Cel był taki, aby z tematem dotrzeć do możliwie największego przekroju społeczeństwa. Efekt? Zamieszaliśmy w głowie ponad 400 osobom. A na 300 mamy dowód, bo wielu z Was wypełniało nam ankiety. W podziękowaniu otrzymywaliście nasze magnesy na lodówki 🙂

Pojawił się jeden efekt, który przerósł nasze oczekiwania- pod koniec lata poczuliśmy niemałą presję ze strony osób, z którymi o udzielaniu pierwszej pomocy rozmawialiśmy. Nie mogliśmy pozostać obojętni. 2 października dzięki wsparciu tym razem z Gminy Oborniki po raz drugi zaprosiliśmy panów z Pomogę bo Mogę, którzy znów na Przystani Kowale przekazali zabranym ogromną dawkę wiedzy. Był masaż serca, omówione zasady postępowania, ale tym razem też urazówka i mnóstwo bandaży. Kilka godzin szkolenia zmieniającego dużo w głowie, pyszna zupa z Chaty nad Wełną, cudowna pogoda. Warto było tak odpowiedzieć na Wasz głos.

Dziękujemy Wam za udział. Wiemy, że pobudziliśmy Waszą wyobraźnię, chęć reagowania i niesienia pomocy. Już myślimy intensywnie jak nasze Pomóż. Reaguj. Uratuj. kontynuować. Do zobaczenia!